ر ـ پاییز
دست نوشته

نام ديگر من عمه خانم است!يعني اين لقب را توي ايرانخودرو به من داده اند.البته بنده خداها زياد هم بيراه نمي گويند چون گاهي كه با يكي از اقوام تماس تلفني برقرار مي كنم تمام اين نيم ساعت به غيبت  و تهمت و افتراء و استهزاء و خيلي چيزهاي ديگر ختم مي شود ! بعد كه گوشي را گذاشتم تازه ياد فرزام مي افتم او هم كه صدايش آدم را به صفحه گذاشتن پشت سر هاجر و نسيم و فاضل و رودساز و ...ترغيب مي كند!با فرزام كه خداحافظي مي كنم نوبت به مشاوره ازدواج ميرسد: يك بحث مفصل جامعه شناختي پيرامون ازدواج بايدها ونبايدها وخلاصه طرف راضي مي شود كه همين امشب دست ولي اش را بگيرد وبرود خواستگاري! از مشاوره ازدواج كه فارغ مي شوم به روانشناسي كودك ميرسم! بعد از روانشناسي نوبت به طرز تهيه آبگوشت به صورت تلفني از يكي ديگر از اقوام مي رسد ..... بگذريم كه اگر من بخواهم همه اين كارها را براي شما بازگو كنم مثنوي هفتاد من مي شود غرض از اين مقدمه بسيار طولاني اين بود كه بگويم الان نزديك دو هفته از جشن گل آقا مي گذرد و من متاسفانه هنوز نظر كارشناسي ام را در اين زمينه اعلام ننموده ام و عنقريب است كه از بابت اين قضيه ،قالب تهي كنم خلاصه اگر نظر ندهم لابد خيلي ها خواهند گفت كه نكنه عسكري زبانم لال ، لال تشريف دارند:


  • ما كه قسمت نشد به جشنواره بياييم اما اميدوارم گلنسا ما را ببخشند نمي دونم تقصير فدراسيون فوتبال بود كه بازي پرسپوليس – صبا باتري را دقيقا در همان ساعت انداخته بود يا ايراد از ايرانخودرو بود كه آن شب ما شيفت شب بوديم و نتوانستيم در صفوف به هم فشرده گل آقايي حضور به هم برسانيم به هر حال ، لعنت خدا بر هر چي فرزامه اون هم از نوع الفتش!
  • تمام اون نيم ساعتي كه جشنواره  از شبكه دو پخش شد گلنسا در حال صحبت هاي در گوشي بود عجب كارگردان بدجنسي! ولي دلم به حال خودم و عليرضا رودساز خيلي سوخت كه وقتي توي كلاس طنز در حال صحبتهاي در گوشي بوديم با چه هدايايي از ما پذيرايي شد!
  • لحظه اي كه گلنسا بر روي سن رفت نمي دانيد كه چه حس جالبي به من دست داده بود: غرور، سربلندي و سرافرازي اين پوپك است پوپك صابري فومني استاد من.آيا من هم خواهم توانست زماني كه روي سن رفتم اين حس را در گلنسا ايجاد كنم؟ اين روح الله است روح الله عسكري وادقاني شاگرد من!!!!!
  • به همه گل آقايي ها خسته نباشيد مي گويم واميدوارم يعني مطمئنم كه جشنواره بعدي پربارتر و در جريان طنز اين مرز و بوم اثرگذارتر باشد
  • دست مريزاد وخسته نباشيد!


موضوع مطلب :
 
 
بالای صفحه